top of page

Kamila Belina

Healing means making whole 

Marion Woodman

 

Zapraszam do głębszego spotkania z samym sobą podczas procesu terapii indywidualnej.

 

Prowadzę praktykę w ujęciu psychologii analitycznej. W terapii zapraszam do dialogu z własną nieświadomością poprzez pracę symboliczną min. analizę snów, wykorzystanie baśni, rysunku, ruchu.  Pracę z ciałem włączam jako kontakt z własną głębią, świadomą a także nieświadomą warstwą psychiki.

 

Pracuję zarówno z dziećmi jak i z dorosłymi. Zapraszam na terapię osoby mierzące się z nerwicą, depresją, będące w kryzysie czy szukające własnego rozwoju. 

 

Z wykształcenia jestem psychologiem. Ukończyłam specjalizację z psychoterapii na Wydziale Psychologii UW. Doświadczanie kliniczne zdobywam od 2005 roku. Ukończyłam czteroletnie szkolenie w zakresie psychologii analitycznej organizowane przez Polskie Towarzystwo Psychologii Analitycznej wraz Międzynarodowym Towarzystwem Psychologii Analitycznej (IAAP). Posiadm certyfikat analityka jungowskiego IAAP. Jestem członkiem Zarządu PTPA. Pracuję pod stałą superwizją.

EKG_2418_v.2.jpg

Ania Litkie

Człowiek nie ma ciała oddzielonego od Duszy.
William Blake

Terapią pracy z ciałem zajmuję się od 1995 roku. Prowadzę sesje indywidualne dla osób dorosłych, dzieci i kobiet w ciąży. Prowadzę warsztaty rozwoju osobistego oraz spotkania instruktażowe dla kobiet i par przygotowujących się do porodu. 
Współczesny świat dostarcza nam ogromnej ilości informacji i bodźców. Nasz układ nerwowy, przesycony tym nadmiarem, traci swoje zdolności do autoregulacji. Skutkuje to różnymi symptomami i dysfunkcjami we wszystkich aspektach naszego życia, zarówno w ciele fizycznym jak również na pozostałych poziomach (emocjonalnym, psychicznym i duchowym). 
Nasze ciało pamięta wszystko czego doświadczyliśmy. Każda nasza reakcja i każde przeżycie są zapisane w ciele. Jest ono naczyniem dla naszego Umysłu i Ducha.
Uważam, że aby zmiana, zapoczątkowana w procesie terapii, czy to na poziomie psychologicznym czy somatycznym, miała oczekiwany efekt, potrzebne jest, aby została zintegrowana na pozostałych poziomach.

Moje kompetencje potwierdzają:

Certyfikat Terapeuty Integracji Strukturalnej wg. Tradycji dr. Idy Rolf - European Guild for Structural Integration in the tradition of Ida P. Rolf Ph.D.
Certyfikat Biodynamicznej Terapii Craniosacral - International School for Biodynamic Cranioscral Therapy
Certyfikat terapeuty Shiatsu - International School of Shiatsu
Certyfikat POP fazy I - Research Society for Process Oriented Psychology

Należę do:
Polskiego Towarzystwa Integracji Strukturalnej (PTIS)
European Guild for Structural Integration (EGSI)

JACEK MARSZAŁEK

Rozwój to stawanie się tym, kim się jest od zawsze.

Psychoterapią i wspieraniem w rozwoju osobistego zajmuję się od 1993. Zdobyłem profesjonalne wykształcenie w podejściu egzystencjalnym i analitycznym. Odwołuję się również do koncepcji psychodynamicznych i systemowych. Pozwala mi to na pracę terapeutyczną zarówno w obszarach trudności w relacjach interpersonalnych i społecznych jak i w kontekście klinicznym, związanym z wewnętrzną dynamiką psychiczną. 

 

Fascynuje mnie styk psychoterapii z duchowością. Ten moment, gdy w pracy nad rekonstrukcją i wzmacnianiem ego, które zasadniczo służy dobremu funkcjonowaniu w relacjach osobistych i zawodowych, w kontekście społecznym i rodzinnym, pełniąc jednocześnie funkcję koordynującą wobec całej psyche - pojawiają się pytania sięgające głębiej.

 

Sądzę, że rozwój duchowy jest możliwy wtedy, gdy dobrze zintegrujemy własną historię życia a doświadczenia życiowe, zwłaszcza te trudne, staną się źródłem nadziei i mądrości.

 

Więcej na www.jacekmarszalek.pl

Jacek_edited.jpg
Mira_3.jpg

MIRA MARSZAŁEK

Praktykę terapeutyczną prowadzę od 1999 roku. Zajmuję się terapią małych dzieci (0-8 lat), najczęściej poprzez pogłębioną pracę z ich rodzicami. Moja wieloletnia praktyka potwierdza, że lepsze rozumienie wewnętrznego świata dziecka oraz przepracowanie kluczowych dylematów rodzicielskich przynosi ulgę dziecku i otwiera mu drogę do naturalnego rozwoju. 

 

Pracuję zarówno z rodzicami, którzy uważają, że mają trudne dziecko jak i z rodzicami, którzy doświadczają swoich trudności w relacji z dzieckiem. Zapraszam również z rodziców oczekujących na narodziny dziecka oraz tych, którzy chcą bardziej świadomie uczestniczyć w jego rozwoju. 

 

W pracy z rodzicami korzystam koncepcji analitycznych, psychodynamicznych, systemowych i humanistycznych. W bezpośredniej pracy z dzieckiem posługuję się metodami pracy twórczej i symbolicznej (m. in. Sandplay Therapy), stwarzając przestrzeń do rozwoju ich osobowości.

 

więcej o mojej pracy www.miramarszalek.pl

MAREK ROSŁOŃ

Psychoterapią zajmuję się od 2006 r. Zainteresowałem się nią na poważnie podczas studiów filozoficznych. Zajmowałem się wtedy zagadnieniami żydowskiej filozofii dialogu i odpowiedzialności. Lektura twórców psychoterapii: Freuda, Fromma, Frankla, a przede wszystkim Antoniego Kępińskiego przekonywała mnie, że psychoterapia jest urzeczywistnieniem idei dialogu pełnego szacunku dla wyjątkowości każdego człowieka, i że z tego dialogu — tak rzadko doświadczanego w codzienności — powstaje nowa jakość życia.

            Fascynacja taką jakością kontaktu sprowokowała mnie do tego, by rozpocząć szkolenie i psychoterapii poświęcić moje zawodowe życie.

            Od początku moje szkolenie związało się z Kliniką Psychiatrii Collegium Medicum w Krakowie. Tam poznałem większość osób, które ukształtowały moje myślenie psychoterapeutyczne: prof. Marię Orwid, która uczyła mnie neutralności i emocjonalnego dopasowania, prof. Bogdana de Barbaro, dzięki któremu poznawałem podstawy systemowego rozumienia rodziny i którego sposób pracy fascynuje mnie i inspiruje cały czas, oraz wielu innych, świetnych, twórczych superwizorów, terapeutów oraz stażystów związanych z Zakładem Terapii Rodzin i Psychosomatyki Kliniki Psychiatrii w Krakowie.

 

            W czasie mojego szkolenia przechodziłem także własną terapię analityczną oraz poznawałem psychodynamiczny sposób pracy i myślenia. W tym podejściu urzeka mnie bezinteresowne i bezgraniczne zaciekawienie wewnętrznym życiem człowieka. Każdy aspekt, skojarzenie, sen, przejęzyczenie, marzenie i fantazja odsłania niesłychany, choć czasem lękliwie zakryty — świat wewnętrzny. Odkrywanie tego świata i uwalnianie energii psychicznej uwięzionej po to, by go kontrolować, cały czas mnie fascynuje i sprawia, że psychoterapia pozostaje moją pasją.

 

            W mojej pracy indywidualnej oraz z parami i rodzinami łączę te rozmaite sposoby myślenia, tak, by razem z pacjentem tworzyć nową opowieść, przydatną do tworzenia nowej jakości życia.

m_roslon_edited.jpg
bottom of page